Sprey sonlandırma problemlerine yenilikçi çözümler bulmak, 100 yılı aşkın bir süredir DeVilbiss’in felsefesi olmuştur. 1888’de Ohio’da bulunan hekim Dr. Allen DeVilbiss’in bir ampul, bazı borular ve bir yağ tabanı kombinasyonu ile sağlık hizmetleri için ilk atomizörü oluşturduğu anda kurulan DeVilbiss, günümüzde endüstriyel ve otomotiv için püskürtme apre donanımının lider tedarikçisidir .

Dr DeVilbiss’in oğlu Thomas DeVilbiss, aslında sprey kaplamanın zorluklarına cevap veren bir püskürtme tabancası oluşturmak için orijinal atomizerin uyarlanmasıyla alakalı. Thomas DeVilbiss, babasının atomizasyon işine katkı sağlamak için şirketin ürün gamına parfümeri ekledi. Bunu takiben, 1907’de, kendi mucidi olan genç DeVilbiss, sprey tabancasını denedi. Kitlesel üretim şu an evrim geçirmeye başlamıştı ve Thomas DeVilbiss’in püskürtme tabancası teknolojisi, mobilya ve otomotiv bitirme montaj hattında boya ve lake kaplama uygulamalarına devrim niteliğinde katkı sağladığı ortaya çıktı. Cilaya püskürterek kurutma süresi, haftalar yerine saatlere azaldı ve boya püskürtmesi, el fırçalamasının yerini aldı ve yeni işler yaratmaya ve imalat verimliliğini arttırmaya yardımcı oldu.

 

O günden bu yana, DeVilbiss, sonlandırma sürecinin inceliklerini, en yüksek kalitede bitirmek için gerekli ekipman tasarımını ve müşterilerin verimliliği en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duyduğu uzmanlardan oluşan bir ekip kurarak yenilikçi teknoloji konusundaki kararlılığını sürdürmüştür. .

 

DeVilbiss ürünleri ahşap, havacılık, plastik, metal ve otomotiv endüstrilerinde endüstriyel profesyonellerden hobi çalışanına kadar değişen operatörler tarafından eşit derecede başarı ile kullanılır. DeVilbiss ekipmanı, tek ve çift bileşenli ve düşük ve yüksek katı maddeler içeren çok çeşitli solvent bazlı ve su bazlı kaplamalar spreylemek için kullanılır.

Ürünler

Dökümanlar

Fotoğraflar

Videolar