Mürekkepler, 100 yıl önce sıvı püskürtme sonlandırma teknolojisinin geliştirilmesine öncülük etti ve endüstriyel sprey sonlandırma standardını oluşturmaya devam ediyor.

Bugünkü Binks, Marshall Field & Company’nin bodrumunda, Joseph Binks duvarları fırçalamak yerine nasıl püskürtmeyi düşündüğünü 1892’de başlattı ve çok zaman kazandı. Yakında buluşmasını 1893 Columbian Exposition’ın açılışını kurtarmak için kullandı: Açılıştan sadece günler önce dokuz on sergi binası boyanmamıştı, ancak Binks kurtardı.

1920’lerden hemen önce, Binks ilk elden sprey tabancasını tanıttı. Binks, popüler Mach I sprey tabancasını 1989 yılında piyasaya sundu. Mach I sprey tabancası, NASA’nın uzay mekiğinde ısı kalkanı fayanslarına kaplamalar yapmak için kullanıldı. Binks, Illinois Tool Works tarafından 1998’de satın alındı ​​ve Endüstri İşbaşı işletme biriminin bir parçası haline geldi. Binks, ilk soğuk su havasız boya püskürtme makinesini piyasaya sunduğu 1890’dan bu yana dünyaya üstün sprey sonlandırma teknolojisi sundu.

Bugün, dünyanın hemen her sanayiinde işyerinde Binks sprey kaplama teknolojisini bulabilirsiniz. Binks geniş ürün yelpazesi, sıvı taşıma tankları, malzeme taşıma pompaları, hava ve sıvı kontrolleri, sifon ve basınçlı sprey tabancaları, hava ve akışkan hortumları ve bağlantıları ve çok çeşitli sprey tabancaları içerir. Mevcut tabancalar arasında: HVLP püskürtme tabancaları, konvansiyonel püskürtme tabancaları, hava yardımcısı ve havasız tabancalar ve çizgi şerit tabanca püskürtme tabancaları bulunur. Binks aynı zamanda basınç tankı astarları, Prospector boya süzgeçleri, basınçlı kaplar, solunum cihazları, kabin filtreleri ve kabin paketi ürünleri sunmaktadır.

Ürünler

Dökümanlar

Videolar